Nemovitosti a investice - FINCORP

Nemovitosti a investice

Komerční nemovitosti v České republice: dlouhodobá finanční investice do spolehlivého podnikání

Investice do komerčních nemovitostí v České republice

Obchod s komerčními nemovitostmi nabízí předvídavým investorům značné výhody, včetně rentability dlouhodobých investic, spolehlivosti rozvoje komerčního průmyslu a produktivity využívání finančních aktiv.

Česká republika je navíc oprávněně považována za spojovací článek evropského kontinentu, neboť její legislativa přispívá k aktivnímu rozvoji různých obchodních oblastí - odvětví cestovního ruchu, obchodu, financí, IT technologií a mnoha dalších. 

Proto je investice do komerčních nemovitostí v České republice (zejména ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Plzeň) strategicky správným a promyšleným krokem pro stabilní růst Vašich aktiv.

Vlastnosti komerčních nemovitostí v České republice

Rozmanitost nabídek na trhu u potenciálních investorů často vyvolává spoustu otázek, neboť poměr ceny a kvality někdy vypadá dost pochybně nebo dokonce podezřele. Pokud uvažujete o spolehlivosti té či oné transakce, je vhodné obrátit se na profesionály, kteří mají v daném oboru zkušenosti a informace, které nejsou běžně dostupné. Tyto konzultace jsou zárukou likvidních investic do dlouhodobých obchodních projektů.

Cizinci, kteří kupují nemovitosti pro komerční účely v České republice, věnují pozornost v neposlední řadě také zákonnosti a transparentnosti transakcí. Abyste mohli vyloučit jakékoli pochybnosti nebo obavy, stojí za to vybrat si důvěryhodné partnery, kteří jsou připraveni účinně chránit Vaše zájmy.

Profesionálové s mnohaletými zkušenostmi navíc vždy doporučují, aby investoři před zakoupením vybrané nemovitosti využili služeb tzv. due diligence.

Před podpisem smlouvy musí mít klient jistotu, že jde o správný obchod: postup due diligence se věnuje identifikaci a zvážení potenciálních rizik, vyhotovení nezávislého posouzení investičního objektu a komplexnímu ověření prováděné transakce.

Akvizice nemovitostí: typy investic

Zatímco se někteří investoři rozhodnou koupit nemovitost od developera (považují tuto možnost za nejvýnosnější na trhu), jiní - s dlouhodobými plány – upřednostňují tzv. výstavbu od nuly. Nehledě na to, že je hotový podnik (nebo také „firma na klíč“) ve velmi blízké budoucnosti výnosný, likvidita dlouhodobé investice výrazně převyšuje rentabilitu projektů zaměřených na okamžitý zisk.

V počátečních fázích hledání různých příležitostí by měli investoři věnovat pozornost otázce, jaký typ nemovitosti hledají: rezidenční nebo komerční. Komerční typ je nejoblíbenější volbou pro investory, kteří se zajímají o dlouhodobé investice a usilují o stálý tok finančních prostředků. Mezi nemovitosti určené pro komerční podnikání patří kancelářské, maloobchodní, skladové a průmyslové prostory a také nemovitosti pro hotelové a restaurační podniky.

Správa majetku

Spolehliví partneři jsou základem úspěšného a prosperujícího podnikání. Pokud tedy nastanou okolnosti, které neumožňují nezávisle sledovat vývoj projektů, obrací se investoři na odbornou pomoc a převádí své obchodní aktivity na společnosti jednající jménem a v zájmu klientů.

Ať už se na obzoru vyskytnou jakékoli zdánlivě nepřekonatelné překážky, naši klienti se na nás mohou vždy spolehnout a mohou na požadovanou dobu převést správu svých nemovitostí do našich rukou. Přebíráme odpovědnost za rezidenční i komerční nemovitosti, pravidelně kontrolujeme jejich stav a systematický rozvoj dříve zahájeného obchodního projektu. Pakliže vlastníte či jinak disponujete s nemovitostmi, ať už se jedná o jednotlivé nemovitosti nebo velké objekty, a nemáte dostatek času a energie věnovat se jejich správě a rozvoji, naši specialisté mohou převzít správu Vašich nejcennějších aktiv a zajistit jejich využití nejvhodnějším způsobem. 

Specialisté FINCORP GLOBAL jsou vždy odpovědní za blahobyt a úspěch podnikání svých klientů a nabízejí jim pouze ty nejvýhodnější a osvědčené investiční příležitosti.